Amsterdam, workshops in Productiehuis Nowhere
21 april t/m 26 mei en eindpresentatie 5 juni tijdens Nowhere Presents.
15 tm 35 jaar oud
Den Haag, workshops in Gr8 / Huis van Gedichten:
van 20 mei t/m 24 juni en de eindpresentatie 3 juli in Rabarber
Voorrang voor mensen uit Den Haag en onder de 27. Overige geïnteresseerden kunnen zich wel inschrijven voor de wachtlijst.
Wil jij je stem laten horen en kennismaken met een Poetry Circle-traject?
In samenwerking met Huis van Gedichten en Productiehuis Nowhere organiseren we deze lente een reeks spoken word-workshops van zeven weken, in Den Haag en Amsterdam.
Voor wie?
Voor iedereen van 15 t/m 35 jaar in Amsterdam en iedereen van 16-27 in Den Haag die zich wil ontwikkelen in spoken word! Of je nu net begint of al ervaring hebt, deze workshops bieden een laagdrempelige en veilige omgeving om je eigen stem en stijl te ontdekken. We houden geen auditie, iedereen mag meedoen en ervaren of een Poetry Circle-traject bij je past.
Wat kun je verwachten?
In zes bijeenkomsten werk je samen met andere deelnemers aan je schrijfstijl en performance vaardigheden. Onder begeleiding van ervaren spoken word-artiesten krijg je tools en technieken aangereikt om je teksten krachtiger te maken en ze met overtuiging op het podium te brengen. De reeks wordt feestelijk afgesloten met een eindpresentatie voor publiek, waar je jouw werk kunt delen!
De coaches voor dit traject zijn:
De workshops worden gegeven door professionele spoken word-artiesten:
🔹 Den Haag (in samenwerking met Huis van Gedichten)– Daniëlle Zawadi samen met coach-in-opleiding Vlinder Verouden
🔹 Amsterdam (in samenwerking met Nowhere) – Geoffrey van der Ven
Ben je erbij? Mis deze kans niet en schrijf je in vanaf donderdag 12 maart 12:00!
Daniëlle Zawadi (1999) schrijft proza en treedt op met spoken word. Haar verhalen gaan veelal over wat het betekent om jong te zijn in Nederland als iemand van de tweede generatie: geboren in de Democratische Republiek Congo maar opgegroeid in Nederland.
In haar werk kaart Zawadi haar bi-culturele achtergrond aan. Ze heeft het over vriendschap en hoe de definitie daarvan verandert hoe ouder ze wordt. Als lid van Gen Z ziet ze in haar schrijven een kans om haar belevingswereld vast te leggen als een foto: een beeld waarin anderen zich herkennen, doordat ze talen als Nederlands, Frans en Engels mengt, en verwijst naar natuurkunde, popcultuur en familietradities. Een vorm hiervan was haar theaterdebuut Alstublieft, Zawadi. Dit was een one-woman spoken word-voorstelling waarmee ze door het land tourde. Recent heeft Zawadi een bundeling van haar voordrachtsteksten gemaakt, opgedragen aan #FreePalestine, #FreeSudan en #FreeCongo. De titel van het werk is Ik kan eigenlijk niet op deze manier werken en het is bedoeld om door anderen te worden voorgedragen. Zawadi hoopt hiermee de drempel om in beweging te komen, te verlagen.
Vlinder Verouden (1999) legt schitteringen vast in woord en beeld. Als (podium)dichter en schrijver probeert Vlinder deze schitteringen te vangen voordat ze verdwijnen in het licht van de nieuwe maan. Sommige schitteringen gaan over trans zijn, andere over het platteland eeuwig met je meedragen. Vlinder schreef een theatertekst voor Theater Bellevue en Dawn Collective, publiceerde gedichten en essays op bijvoorbeeld Hard//hoofd, Mister Motley en Hollands Maandblad, en heeft onder meer voorgedragen op Read My World, Crossing Border en Mensen Zeggen Dingen.Â
Geoffrey van der Ven, schrijver en theatermaker, staat bekend om zijn kritische werk over queer- en BIPOC-ervaringen. Zijn werk was te zien bij het Eurovisie Songfestival, het Nieuwe Luxor Theater en het Amsterdam Fringe Festival. Zijn eerste tour met de solovoorstelling ‘Het is niet Nieuw’ , waarin hij de queer geschiedenis van Afrika belicht, is recent afgerond. Momenteel werkt hij aan zijn nieuwe voorstelling ‘Anders ik wel’ waarin hij de ervaring van schaamte en ‘anders-zijn’ onderzoekt.Â